رد کردن لینک ها

ژل های میکروسیلیس

ارتقا دهنده دوام بتن

امروزه بتن با مقاومت بالا(HSC) به بتنی اطلاق می‌شود که مقاومت فشاری میانگینی حدود (11600psi (80mpa داشته باشد که البته این مقدار در انگلستان و آمریکای شمالی بیشتر بوده و شاید در نروژ حتی بالاتر از این مقدار باشد. آنچنان که از اکثر تعاریف بر می‌آید، این بتن باید با بکارگیری شیوه های متداول اختلاط، حمل و ریختن از مصالح آماده با کیفیت بالا قابل تهیه باشد.در بحث حاضر نیز همین مشخصات برای بتن با مقاومت بالا در نظر گرفته شده است.

در سالهای اخیر، با شناخت و استفاده از مواد افزودنی بویژه فوق روان کننده ها و همچنین مصالح جایگزین سیمان (CRM) به ویژه میکروسیلیکا که مصرف سیمان را نیز کاهش میدهند، پیشرفت‌های شایانی حاصل شده و بهینه سازی نسبتهای تمام مصالح تشکیل دهنده بتن در مقایسه با بتن های معمولی، کاری دشوارتر گردیده است. در این زمینه، پژوهشها و تحقیقات فراون انجام گرفته باعث افزایش دانسته های ما در بکارگیری و تولید مخلوطهای بتن با مقاومت بالا شده است که البته بیشتر دانسته ها به انتخاب مواد و نسبتهای اختلاط مربوط است.

ویژگیهای مهم جهت دستیابی به مقاومت بالای بتن:

مقدار پایین نسبت آب به سیمان(W/C)، یا به عبارت دقیقتر نسبت پایین آب به مواد سیمانی کیفیت سنگدانه ‌ها، دانه بندی و حداکثر اندازه دانه‌ها از عوامل مهم بشمار می‌روند.

وندشیمی ساختمان توسعه دهنده و فرهنگسازی در صنایع مصرف پودر میکروسیلیکا

اولین تولید کننده ژل میکروسیلیس در ایران – مفتخر به ساخت ژل میکروسیلیس آمیخته ای از روان ساز و فوق روان ساز های مختلف و پیشنهاد آن به دانشجویان و مهندسین مشاور و شرکت های ساختمانی در سطح کشور و صادرات آن به کشور های همجوار

بازگشت به بالای صفحه
تماس با واحد فروش و مشاوره